Iskolánkban első alkalommal nyílt lehetősége 4 kollégának részt venni ERASMUS+ programban. A „Kelts hullámokat” című programról két alkalommal számoltak be a tantestület tagjainak.
2018. szeptember 12-én Gőgh Zoltán, Póczos Tamás és Szamper Aranka tartottak képes előadást útjukról és a tanfolyamokról. Rendkívül lelkesen beszéltek élményeikről és a tanultakról.
Először Póczos Tamás indult útnak, hogy a messzi Máltán angol nyelvtudását fejlessze egy két hetes tanfolyamon és szabadidejében a szigetet felfedezze. Tamás rengeteg tapasztalattal tért haza.
Gőgh Zoltán Yorkban volt, ahol angol nyelvtudásának fejlesztése mellett nagyon sok modern, az oktatásban jól használható módszert ismert meg. Ezeket a módszereket a tanórákon azóta is használja, a diákok szívesen tanulják és alkalmazzák azokat.
Szamper Aranka Firenzében járt a nyáron, ahol egy hétig a CLIIL módszerrel ismerkedett elméletben és gyakorlatban, szabadidejében pedig a város számtalan látványosságát csodálhatta és szakjához – a fizikához kapcsolódva – például a Galileo-múzeumban is járt. E mellett angol nyelvtudását is fejlesztette, mivel a tanfolyam nyelve angol volt.
Hogy a fantasztikus beszámolók mellett kulináris élvezeteket is nyújtsanak, mindhárman hoztak nekünk a meglátogatott országokra jellemző édességekből.
A következő alkalomra 2018. november 14-én került sor. Ezt a beszámolót nagyon vártam, hiszen Hezler Edit német szakos kolléganőm berlini tapasztalatairól számolt be. Német nyelvtanárként korábban én is jártam Berlinben. Érdeklődéssel hallgattam színes élménybeszámolóját és a városban zajló nagy változásokat. Ekkor határoztam el, hogy a későbbiekben én is részt szeretnék venni egy ERASMUS+ programban.
A kolléganő beszámolója után Gőgh Zoltán tartott nekünk módszertani előadást, ahol a gyakorlatban is kipróbáltuk a „Kahoot” nevű programot. Mi – a tanfolyam résztvevői – nagyon lelkesen és jó hangulatban tanultuk meg ezen IKT-alkalmazás használatát, miközben az Edit által kínált édesség is fogyott.
Már várom a következő márciusi alkalmat, ahol a két kolléganő fogja a CLIIL módszer elméletét és gyakorlatát bemutatni.
Az eddig látottak és hallottak után nagyon hasznosnak találom az ERASMUS+ programot, mellyel úgy a résztvevő tanárok, mit a diákok és kollégák is sokat nyerhetnek. Hiszen a résztvevő tanárok motiváltan, sok új tudás birtokában térnek haza, a helyben szerzett ismereteket és tapasztalatokat átadják. Ezekből pedig mindannyian tanulunk.
Erdélyiné Horacsek Helga
Comments